Izolacja i ocieplanie pianką poliuretanową

Dobra izolacja termiczna jest niezwykle ważna. Dlaczego? Zabieg ten podnosi komfort mieszkania i zapewnia ogromne oszczędności. Według wyliczeń, dobrze przeprowadzona izolacja pozwala zaoszczędzić nawet do 50% nakładów poniesionych na ogrzewanie! Obecnie najlepszą metodą izolacji termicznej jest pianka poliuretanowa. Jest to materiał znacznie trwalszy od innych rozwiązań i odznaczający się znacznie lepszymi parametrami.

 

Ocieplanie domu pianką poliuretanową lepiej jest zostawić profesjonalistom, dlatego też proponujemy Ci izolację domu wykonaną nowoczesną natryskową piankę termoizolacyjną.

 

Jesteśmy firmą, która może poszczycić się wieloma udanymi realizacjami. Oferowaną przez nas piankę profesjonalnie zaaplikujemy za pomocą specjalnych urządzeń, zapewniając tym samym szczelność termiczną Twojego domu, likwidację wszelkich mostków termicznych oraz wzmocnienie konstrukcji (np. dachu).

 

 

Dlaczego pianka?

Pianka poliuretanowa jest znacznie lepszym materiałem termoizolacyjnym, niż te stosowane dotychczas. Dlaczego? Oto kilka dowodów:

  • Zapewnia jednolitą warstwę izolacyjna na całej powierzchni.
  • Nie traci swoich parametrów izolacyjnych z upływającym czasem.
  • Likwiduje mostki powietrzne i gwarantuje najlepszą szczelność (aplikowana jest w postaci płynnej, rozszerzając się dociera nawet do trudno dostępnych miejsc).
  • Zapobiega rozwojowi pleśni i gwarantuje idealną izolację akustyczną.
  • Nie wydziela żadnych pyłów, zapachów i jest przyjazna dla środowiska.
  • Z jednej strony chroni przed utratą ciepła (zimą), z drugiej przed nadmiernym nagrzewaniem się domu (latem).

 

Korzyści wynikające z zastosowania izolacji natryskowej w porównaniu do wełny mineralnej

 

WEŁNA MINERALNA

PIANKA POLIURETANOWA

WEŁNA MINERALNA

Współczynnik λ od 0,032 -0,042 W/(m*K)Parametr uzyskany w warunkach laboratoryjnych, pogarsza się wraz z upływem czasu

PIANKA POLIURETANOWA

Współczynnik λ od 0,020 - 0,038 W/(m*K) Najlepszy wynik wśród dostępnych na rynku materiałów. Właściwości izolacyjne niezmienne przez cały okres „życia budynku”

WEŁNA MINERALNA

Podczas ocieplania wełną należy zwrócić szczególną uwagę na proces montażu. Bardzo trudno uniknąć nieszczelności w miejscach o skomplikowanej geometrii – występują mostki termiczne

PIANKA POLIURETANOWA

100 % szczelności izolacji - brak mostków termicznych; podczas aplikacji następuje 120 krotny rozrost piany wypełniając wszystkie szczeliny i trudno dostępne miejsca tworząc jednolitą powłokę.

WEŁNA MINERALNA

Wełna jest materiałem przewiewnym – pozwala przeniknąć ciepłemu powietrzu przez warstwę izolacji co powoduje wyższe koszty ogrzewania

PIANKA POLIURETANOWA

Pianka poliuretanowa nie przepuszcza powietrza. Oszczędność na każdym rachunku dochodząca do 50%

WEŁNA MINERALNA

Wełna po zawilgoceniu traci swoje właściwości termoizolacyjne. Raz zawilgocona wełna nie nadaje się do izolacji.

PIANKA POLIURETANOWA

Pianka zamknięto komórkowa jest materiałem hydro-izolacyjnym nie przepuszcza wody.

WEŁNA MINERALNA

Wełna pyli się, wilgotna może sprzyjać rozwojowi grzybów i pleśni oraz alergenów.

PIANKA POLIURETANOWA

Jest materiałem obojętnym chemicznie, nie powoduje reakcji alergicznych, jest nie atrakcyjna dla szkodników, zwierząt oraz grzybów i pleśni.

WEŁNA MINERALNA

Podczas instalacji potrzebne dodatkowe elementy podtrzymujące izolację na miejscu (sznurki, gwoździe itp.) Konieczność transportu i wniesienia materiału w miejsce wbudowania

PIANKA POLIURETANOWA

Przylega praktycznie do każdej powierzchni, wbudowywana metodą in-situ (brak odpadów i uciążliwego transportu i przechowywania materiału dla inwestora)

WEŁNA MINERALNA

Wełna wraz z upływem czasu osiada, kurczy się i obwisa przez co zwiększają się mostki termiczne powodując znaczne straty ciepła.

PIANKA POLIURETANOWA

Izolacja natryskowa nie zmienia swoich wymiarów, nie kurczy się, nie osiada, nie obwisa.

WEŁNA MINERALNA

Wykonanie ocieplenia wełną trwa od kilku do kilkunastu dni w zależności od powierzchni. Utrudniony dostęp do miejsc o małej przestrzeni.

PIANKA POLIURETANOWA

Szybkość instalacji – ocieplenie poddasza nawet w jeden dzień. Dzięki transportowi materiału przy pomocy wężów możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc.

WEŁNA MINERALNA

Nie wzmacnia konstrukcji dachu dodatkowo obciążając go znacznym ciężarem własnym.

PIANKA POLIURETANOWA

Wzmacnia konstrukcję dachu usztywniając ją, a jednocześnie ze względu na niski ciężar pianki PUR nie obciąża konstrukcji.

WEŁNA MINERALNA

Wełna jest materiałem o doskonałych właściwościach ognioodpornych

PIANKA POLIURETANOWA

Pianka jest materiałem samogasnącym – nie przyczynia się do rozprzestrzeniania ognia

 

 

Cennik ocieplania pianką poliuretanową

Pianka poliuretanowa jest materiałem izolacyjnym, dzięki któremu można zaoszczędzić nawet 50% wydatków poniesionych na ogrzewanie. Poza tym jest to inwestycja, która się po prostu opłaca. Pianka z biegiem lat nie traci swych termoizolacyjnych właściwości. Ale to nie wszystko. Jest ona również stosunkowo łatwa i tania w montażu! Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na nią.

 

Każda inwestycja jest inna – skontaktuj się z nami kontakt, a precyzyjne wycenimy dla Ciebie całkowity koszt usługi!

 

 

Opinie klientów

Na izolację pianką poliuretanową namówił mnie kolega – inżynier budownictwa. Uważam, że była to bardzo dobra decyzja. Nie tylko dlatego, że sama izolacja przebiegła szybko i sprawnie, ale również zauważyłem mniejsze koszty ogrzewania domu – opłaty spadły średnio o 30%.
Mariusz z Wrocławia

Gdy szukaliśmy metody izolacji domu, w Internecie przeczytaliśmy o piance poliuretanowej. Zdecydowaliśmy się i nie żałujemy. Nasz dom jest idealnie zabezpieczony przed zimnem, nie nagrzewa się latem, a także jest wyciszony.
Jarosław z Warszawy

Przy wyborze pianki poliuretanowej kierowałem się przede wszystkim czasem wykonania i względami ekonomicznymi. Dokładnie przeliczyłem wszystkie dostępne rozwiązania i pianka jest nie tylko najtańsza, ale również najlepsza.
Sławomir z Gniezna