Ile kosztuje hydroizolacja?

Hydroizolacja jest rozwiązaniem nie tylko dla wielkich zakładów przemysłowych, ale również prywatnych właścicieli. Dzięki niej można ochronić przed wodą balkony, tarasy czy też przydomowe baseny. W dzisiejszym wpisie przekonujemy, że hydroizolacja jest niezbędnym zabiegiem i sprawdzamy, ile kosztuje. Zapraszamy do lektury.

 

Hydroizolacja – co to takiego?

 

Wiele osób nadal nie wie, czym właściwie jest hydroizolacja (pisaliśmy o niej już TUTAJ). To zabieg polegający na zabezpieczeniu izolowanej powierzchni przed niszczącym działaniem wilgoci. Dzięki temu zabiegowi tarasy, balkony czy też inne powierzchnie będą nam dłużej służyć, nie ulegną korozji, nie będzie konieczny ich remont, a to przecież generuje realne oszczędności. Najlepszym materiałem do hydroizolacji jest oczywiście polimocznik, który obecnie jest najpopularniejszy i wypiera z rynku inne tego typu substancje (żywice, epoksydy czy nawet włókna szklane).

 

Hydroizolacja polimocznikiem – jakie ma zalety?

 

Dla wszystkich właścicieli domów kluczowe zawsze są dwie kwestie – cena i szybkość aplikacji. O ile pierwsza z nich kształtuje się w zależności od hydroizolowanej powierzchni, to druga zależy przede wszystkim od rodzaju wybranego materiału. Polimocznik w tym układzie jest niezwykle wygodny – aplikuje się go bardzo szybko (w ciągu jednego dnia roboczego można nim pokryć nawet 300 m2 powierzchni) i przy tym jest odporny na wiele czynników zewnętrznych, środków chemicznych, a nawet na ścieranie. O zaletach polimocznika pisaliśmy w tekście TUTAJ.

Polimocznik na powierzchni tworzy jednolitą, odporną membranę, która idealnie zatrzymuje wilgoć.

 

Ile kosztuje hydroizolacja polimocznikiem?

 

Za pomocą polimocznika można zrobić hydroizolację wielu powierzchni. Doskonale sprawdza się w przypadku:

  • tarasów
  • balkonów
  • wszelkiego rodzaju zbiorników (również na paliwo i chemikalia)
  • basenów
  • oczek wodnych
  • hydroizolacji fundamentów

Koszt hydroizolacji zależy od wielu czynników i dla każdego zlecenia jest obliczany indywidualnie. Warto jednak pamiętać, by z tą kwestią zwrócić się do profesjonalistów, którzy nie tylko dysponują najlepszym sprzętem i izolatorem, ale również wiedzą i doświadczeniem w hydroizolacji wielu, różnego typu obiektów.